media o nas
Miło zaskoczyło nas zainteresowanie jakie wzbudza projekt HospiCare. Cieszymy się tym bardziej, że projekt jest społeczny. Przede wszystkim zaś ważne jest to, że ludzie chcą wspierć użyteczne narzędzia, które pomagają ruchowi hospicyjnemu w Polsce.
(...) Wiedziałyśmy doskonale, jak bardzo liczy się czas i reakcja personelu medycznego, kiedy dziecko np. dostaje ataku, dzieje się coś niepokojącego, a lekarz jest kilka, a czasem kilkadziesiąt kilometrów dalej. Zbudowałyśmy aplikację z kilku modułów. Każdy z nich służy czemuś innemu: jeden archiwizuje wyniki, inny służy komunikacji z lekarzem. (...)
Więcej>>>

(...) Czekają na to zarówno opiekunowie nieuleczalnie chorych dzieci, jak i specjaliści. Aplikacja cieszy się bowiem dużym zainteresowaniem, a jej autorki spotykają się z bardzo dobrym odbiorem wśród lekarzy hospicyjnych. Pozwoli im to zwiększyć bezpieczeństwo, zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz zminimalizować koszty dojazdu do pacjentów leczonych w domu.
– Wiele osób pyta nas, kiedy dostarczymy im narzędzie, które będzie dla nich olbrzymim wsparciem. Pojawiają się już propozycje jego udoskonalania, wdrażania nowych funkcji. Z pewnością przyjrzymy się im z bliska. Jesteśmy pewne, że projekt będzie się rozwijał – zapewnia Eliza Kugler.
Więcej>>>

(...) - Nie ukrywam, że o uruchomieniu PolakPomaga.pl marzyłem od dawna, ale zawsze obowiązki związane z PolakPotrafi.pl odciągały mnie od tego zadania. Jednak, kiedy poznałem projekt Elizy Kugler i Pauli Rettinger – hospiCare, zrozumiałem, że nie mogę odkładać PolakPomaga.pl w nieskończoność. Zarówno cel, jak i energia ekipy hospiCare spowodowała, że wygrzebaliśmy brakujący zasób czasu i ruszyliśmy do pracy. Niekiedy jest tak, że po prostu coś nas mobilizuje do działania, daje potrzebny impuls, jest katalizatorem zmiany. Dla PolakPomaga.pl takim katalizatorem jest hospiCare.
Więcej>>>

Hospicjum domowe to organizacja, w której lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psychologowie opiekują się nieuleczalnie chorymi, przebywającymi w swoich domach. Pacjenci mieszkają nawet 150 km od siedziby hospicjum, a zespół medyczny stale dojeżdża do nich na wizyty planowe i nagłe interwencje - podkreśliła Paula Rettinger-Wietoszko, współtwórczyni aplikacji.
Więcej>>>

Domowe hospicja są coraz częstszym zjawiskiem w Polsce. Jest rodzajem opieki, takiej jak w hospicjum stacjonarnym, ale odbywa się w warunkach domowych. Dzięki temu pacjent jest pod opieką lekarzy i terapeutów w swoim, znanym środowisku. Na jakiej zasadzie działają hospicja domowe i jakie narzędzia mogą ulepszyć ich pracę? Czytaj wiecej tutaj >>>
Jakiś czas temu byliśmy na Blog Forum Gdańsk. Tam poznaliśmy Paulinę i Elizę, które chcą pomóc innym w fantastyczny sposób. Przeczytajcie sami.
Tworzą aplikację mobilną dla lekarzy i zespołów medycznych, które opiekują się nieuleczalnie chorymi dziećmi w domu. W całej Polsce to kilka tysięcy małych pacjentów dziecięcych hospicjów domowych.
15 listopada wystartowała zbiórka na projekt HospiCare na portalu PolakPomaga.pl https://polakpomaga.pl/kampania/hospicare. Pod tym linkiem obejrzysz też filmik o ich projekcie.
Więcej>>>
Lekarze sącały czas w terenie i pokonują setki kilometrów dziennie. W nagłej sytuacji zagrożenia życia nie mają przy sobie dokumentacji medycznej pacjenta, dającej podstawę do szybkiej i skutecznej interwencji.
Więcej>>>

Nie ma nic potężniejszego niż dobry pomysł w rękach przedsiębiorczej osoby. To innowatorzy społeczni zmieniają otaczającą nas rzeczywistość, na nowo definiują relacje społeczne i realnie polepszają jakość życia ludzi. Dobre pomysły mogą również na siebie zarabiać – wtedy stają się niezależne i trwałe. Piątka laureatów Konkursu na innowacyjne przedsiębiorstwo społeczne „Społeczny StartUp” udowadnia, że działania zwykłych ludzi budują niezwykły kapitał społeczny kraju.
Więcej>>>
Wbrew powszechnym przekonaniom dzieci hospicyjne nie leżą w hospicjum. To zdarza się raczej rzadko. Większość jest w domu, a rodzice korzystają z opieki hospicjum domowego. Na czym ta opieka polega?
Więcej>>>

HospiCare wyróżnia się na tle wszystkich innych projektów, które aplikowały do "Starter Rocket". W swoim założeniu nie nastawia się na zysk, ale na ułatwienie życia konkretnej grupie ludzi. Jednak, żeby aplikacja mogła działać koniecznie jest zaangażowanie różnego rodzaj komercyjnych firm i instytucji. Skorzystają one z hospiCare, a jednocześnie zapewnią aplikacji rozwój. Chodzi m.in. o producentów sprzętu dla osób terminalnie chorych czy kliniki zajmujące się medycyną paliatywną - mówi Gościowi Gdańskiemu Bolesław Drapella, mentor "Starter Rocket".
Więcej>>>

HospiCare ma być bezpłatną aplikacją mobilną dla opiekunów i rodziców chorych dzieci. Poza wsparciem merytorycznym będzie ułatwiała kontakt z zespołem medycznym oraz umożliwi zebranie pełnych danych o małych pacjentach w jednym miejscu.
W tym tygodniu rozpoczęla sie zbiórka charytatywna na rozwój projektu za pośrednictwem nowego portalu Polak Pomaga.pl
Więcej>>>
HospiCare to bezpłatna aplikacja dla opiekunów i rodziców chorych dzieci. Ułatwi kontakt z lekarzami, pielęgniarkami i rehabilitantami. Umożliwi gromadzenie danych o małych pacjentach w jednym miejscu.
Więcej>>>
Alicja ma 15 lat. Dziewczynka cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe i lekooporną padaczkę. Nie mówi, nie chodzi. Od siedmiu lat jest pod opieką Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.
Elizie Kugler, mamie Ali, w opiece nad córką pomagają pielęgniarki, rehabilitanci, lekarze, psycholog, niania, rodzina i przyjaciele.

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) na swojej gali ABSL Start-Up Challenge 2016 nagrodził najciekawsze polskie przedsięwzięcia. W trzech kategoriach zwyciężyły start-upy które, zdaniem jury, najlepiej rokują na szeroko zakrojoną współpracę z korporacjami i globalną ekspansję.
czytaj więcej >>>
HENRYKA BOCHNIARZ www.bochniarz.pl
"To dobra wiadomość, że wśród pomysłów znalazło się tak wiele twórczych rozwiązań. Cieszę się, że innowacje społeczne coraz trafniej odpowiadają na nasze potrzeby. Teraz najważniejsze będzie ich umiejętne wdrożenie w polskich realiach, aby przyniosły jak najlepszy efekt i inspirowały innych do działania – mówi Henryka Bochniarz, członek Jury i prezydent Konfederacji Lewiatan. "
Czytaj Więcej >>>

Konkurs Seedstars Warsaw odbył się 7 września 2016 w Campus Warsaw (dowód na to, że coś się tam dzieje), brało w nim udział 12 startupów, warto wspomnieć o ekipach, które stanęły na podium. Miejsce trzecie zajęła aplikacja HospiCare – to produkt z gatunku, który lubię, bo rozwiązuje prawdziwy problem, może ułatwić życie. Zwłaszcza, że chodzi o osoby naprawdę potrzebujące.
Czytaj więcej >>>
Podczas finału przedstawiciele projektów prezentowali je i odpowiadali na pytania specjalizujących się w poszczególnych kategoriach jurorów, którzy wybierali też najlepsze, ich zdaniem, rozwiązania.
Były to odpowiednio: oprogramowanie Grinfy redukujące zużycie energii komputerów, aplikacja HospiCare będąca platformą gromadzenia danych i wymiany informacji między pacjentami hospicjów domowych i opiekującymi się nimi osobami, a także usługa Zapakuj.to - szybkiej dostawy niewielkich ilości projektowanych przez klienta opakowań - pudełek.
Przeczytaj więcej >>>
Zakończyły się trzydniowe eliminacje Preparation Camp w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Wyłoniono 9 najlepszych startupów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu Starter Rocket.
Zobacz materiał filmowy: wręczenie nagród m.in. dla HospiCare

Eliza Kugler, mama chorej Alicji, chce pomóc sobie i innym rodzicom. Stworzyła program Hospicare, który ma pozwolić na zaoszczędzenie dziesiątek godzin i setek przejechanych kilometrów oraz uniknięcie wielu stresujących chwil.
Zobacz więcej tutaj >>>

HospiCare wyróżnia się na tle wszystkich innych projektów, które aplikowały do "Starter Rocket". W swoim założeniu nie nastawia się na zysk, ale na ułatwienie życia konkretnej grupie ludzi. Jednak, żeby aplikacja mogła działać, koniecznie jest zaangażowanie różnego rodzaju komercyjnych firm i instytucji. Skorzystają one z HospiCare, a jednocześnie zapewnią aplikacji rozwój. Chodzi m.in. o producentów sprzętu dla osób terminalnie chorych czy kliniki zajmujące się medycyną paliatywną - mówi Bolesław Drapella, mentor "Starter Rocket".
Czytaj więcej >>>