Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
HospiCare Aplikacja Mobilna

Ruszyła zbiórka na PolakPomaga.pl

15 listopada - nasza godzina ZERO! RAZEM ZBIERAMY NA HOSPICARE!
Rusza nowy portal do zbiórek społecznych PolakPomaga.pl, a wraz z nim zbiórka inauguracyjna - na dokończenie i wdrożenie HospiCare w dziecięcych hospicjach domowych w Polsce.
Bodźcem do stworzenia portalu PolakPomaga.pl było spotkanie zespołów Polak Potrafi i HospiCare podczas akceleracji Starter Rocket w Gdańsku. Zastanawialiśmy sie nad tym jak wspierać projekty społecznie - nie nastawione na zysk tylko na pomaganie lub rozwiązywanie ważnych ludzkich problemów. I oto jest! :) www.polakpomaga.pl

Skąd się wziął pomysł na powstanie PolakPomaga.pl, mówi Jakub Sobczak, prezes i współzałożyciel tego serwisu.

„Nie ukrywam, że o uruchomieniu PolakPomaga.pl marzyłem od dawna, ale zawsze obowiązki związane z PolakPotrafi.pl odciągały mnie od tego zadania. Jednak kiedy poznałem projekt Elizy Kugler i Pauli Rettinger – HospiCare, zrozumiałem, że nie mogę odkładać PolakPomaga.pl w nieskończoność. Zarówno cel, jak i energia ekipy HospiCare spowodowała, że wygrzebaliśmy brakujący zasób czasu i ruszyliśmy do pracy. Niekiedy jest tak, że po prostu coś nas mobilizuje do działania, daje potrzebny impuls, jest katalizatorem zmiany. Dla PolakPomaga.pl takim katalizatorem jest HospiCare. Może to wynikać z tego, że moja mama walczyła o wsparcie finansowe dla przyjaciółki w podobnej sytuacji co młoda Alicja, dzięki czemu rozumiem jak ważną misję realizuje Eliza i Paula oraz z jakimi problemami muszą się zmagać. Dzięki naszej współpracy te problemy mogą być mniejsze. Nie tylko dla Alicji i jej bliskich, ale wszystkich rodzin, które znajdują się w podobnym położeniu. Udowodniliśmy już, że Polak Potrafi. Teraz udowodnimy, że Polak Pomaga. Dlatego powołaliśmy Fundację Polak Pomaga i wykorzystując największe doświadczenie crowdfundingowe w kraju tworzymy portal charytatywnego finansowania społecznościowego. Dzięki temu będziemy mogli nieść pomoc i wsparcie nie tylko HospiCare, ale wszystkim potrzebującym, którzy nie chcą w swojej walce pozostawać sami. To ogromna odpowiedzialność, ale jesteśmy na nią gotowi.”

Wraz z uruchomieniem portalu rusza również HospiCare, flagowy projekt PolakPomaga.pl.
Pomysł na aplikację zrodził się w domu podopiecznej Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Jej koncepcję stworzyła Eliza Kugler, mama Alicji. Eliza od 2001 roku opiekuje się chorą córeczką.  Przez ten czas zdobyła doświadczenie, które może być udziałem wyłącznie opiekuna nieuleczalnie chorego pacjenta. Każda z funkcjonalności aplikacji jest rozwiązaniem/odpowiedzią na wielorakie trudności z jakimi zetknęła się w tym czasie i z jakimi boryka się na co dzień.

„Alicją zajmuje się każdego dnia ponad 10-cio osobowy zespół specjalistów, którzy przyjeżdżają do nas do domu by leczyć Alę i pomagać jej żyć w możliwym komforcie. – mówi Eliza Kugler - Komunikacja jest dla nas kluczowa – dziś wykonuję dziennie setki telefonów i sms-ów, żeby skoordynować opiekę nad córeczką, a dziesiątki notatek rosną w sterty papieru w naszym domu. Od lat szukałam sposobu, żeby uprościć życie sobie i wszystkim, którzy nam pomagają.”Czym jest ta aplikacja?
HospiCare prezentuje historię choroby i wszystkie informacje o pacjencie w jednym miejscu. Usprawnia komunikację pomiędzy pacjentem, a zespołem medycznym, skraca czas reakcji i zwiększa bezpieczeństwo. Dostępna on-line przez komputer, telefon, tablet dla każdej osoby zaangażowanej w opiekę nad przewlekle chorym pacjentem hospicyjnym, który przebywa w domu: od lekarzy, przez pielęgniarki, rehabilitantów po rodzinę i opiekunów.

Projekt społeczny – pomóc przede wszystkim.
Aplikacja HospiCare z założenia jest projektem niekomercyjnym i od samego początku tworzona jest z myślą o tym, by pomagać osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz oszczędzać czas i pieniądze tych którzy im pomagają. Wiele firm i osób włączyło się w prace nad projektem i wspiera jego rozwój.
„Zdobycie funduszy na projekty społeczne nie jest łatwe, ale mamy ogromne wsparcie naszych partnerów i ciągle idziemy do przodu –Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy widzą potencjał w projektach niekomercyjnych – mówi Eliza.”

Coś więcej.
Wierzymy, że zaangażowana energia ludzi jest równie istotna jak pieniądze na rozwój. Dlatego HospiCare ma nie tylko pomagać, ale także jednoczyć ludzi i firmy wokół użytecznych idei. I popularyzować projekty społeczne.
W pracy nad projektem – jeśli tylko pojawią się środki - będziemy zatrudniać rodziców chorych dzieci, którzy ze względu na trudną sytuację, mimo znakomitego wykształcenia i kompetencji, często nie mogą znaleźć pracy. Jednocześnie mają bezcenną wiedzę dotyczącą opieki i funkcjonowania systemu opieki nad dziećmi hospicyjnymi w Polsce. Doskonale sprawdzą się między innymi przy wdrażaniu aplikacji w całej Polsce, jako prowadzący szkolenia czy obsługujący centrum obsługi klienta. Uważamy za błąd i marnotrawstwo to, że nikt dotąd nie docenił ich i nie skorzystał z ich unikalnych umiejętności” – mówi Paula Rettinger.

Każdy może pomóc.
HospiCare nie jest w Polsce projektem komercyjnym. Hospicja będą mogły użytkować aplikację za darmo. „Jej płatne wersje przeznaczone m.in. dla osób starszych, pacjentów onkologicznych czy osób przewlekle chorych będziemy rozwijać po to, żeby uzyskiwać pieniądze na dalszą rozbudowę i utrzymanie aplikacji hospicyjnej” – mówi Eliza Kugler.

Jest w pomaganiu i serce i waga.
Robić to z głową - wielka jest sztuka.
Polak Potrafi - Polak Pomaga
i mądrych do tej pomocy szuka :)

dziękujemy za pomoc
Eliza, Paula i zespół HospiCare

 
« powrót